Wsiadasz do autobusu i… surfujesz za darmo. INEA rozpoczęła współpracę z MPK, uruchamiając testowo mobilne hotspoty w wybranych autobusach. Obecnie jest to jedyne takie rozwiązanie w Poznaniu. Do swojej sieci hotspotów INEA notuje tygodniowo ponad tysiąc logowań.

Pasażer autobusu, korzystając z hotspotu, może za pomocą np. swojego smartfona czy tabletu przeglądać strony www lub np. wysyłać emaile podczas podróży. Dostęp do internetu działa na tej samej zasadzie, co w przypadku innych punktów dostępowych hotspot INEA umiejscowionych na stałe w mieście. Dla Abonentów operatora surfowanie jest bezpłatne non-stop dla pozostałych internautów – przez pierwsze 15 minut.

- Rozwój sieci hotspotów to uzupełnienie naszej oferty internetowej, a nie tymczasowa akcja promocyjna. Mamy nadzieję, że ich mobilna odsłona spotka się z zainteresowaniem mieszkańców Poznania – mówi Tomasz Zmyślny, Dyrektor Generalny INEA S.A.

-Już od dłuższego czasu planowaliśmy umożliwić pasażerom korzystanie z bezpłatnego Internetu na pokładzie naszych pojazdów. Liczymy na to, że po fazie testów w hotspoty uda się wyposażyć jak najwięcej tramwajów i autobusów – przyznaje Iwona Cieślik z MPK Poznań.

Autobusy z mobilnymi hotspotami INEA są specjalnie oznakowane wewnątrz, jednak nie są przypisane do konkretnej linii. Codziennie pojawiają się na nowych trasach, dzięki czemu może je testować jeszcze więcej osób. Pasażerowie MPK będą mogli w ten sposób surfować przez okres 3 miesięcy, czyli do Świąt Bożego Narodzenia.

INEA rozwija sieć hotspotów od czewca br. w najbardziej uczęszczanych miejscach w Poznaniu i innych miejscowościach w Wielkopolsce. Obecnie sieć hotspotów liczy już 55 punktów dostępowych. Wśród nich są również zainstalowane z początkiem września pilotażowo mobilne hotspoty w dziesięciu taksówkach Poznańskiego Stowarzyszenia Taksówkarzy RADIO TAXI 196-28.